Poradíme Vám:     be6dd19d5713db197074145991b91e74.svg +420 461 724 460      efe48043b83ff6db45363a7c5d3e7702.svg info@stepar.sk

Jednorázový rašelinový zábal - krčný (10 ks)

Jednorazový rašelinový zábal je opatrený perforáciou, ktorá poskytuje možnosť tvar zábalu prispôsobiť podľa invidiuálních potrieb klienta. Poskytuje príjemné teplo a rýchly účinok od bolesti. Vhodný pri bolestiach krčnej chrbtice alebo napríklad pri preležaniu, zablokovanom krku, či privrznutia nervu a pod. Uvoľňuje svalové napätie.

Cena za 1 ks s DPH: 10,92 €
Cena za 1 ks bez DPH: 9,10 €
Skladom
Expedičná doba: do 24 hodín
Výrobca: TORF TORF
Kód produktu: 9023
Záruka: 24 mesiacov
Popis

Jednorázový rašelinový zábal - krčný (10 ks)

NOVINKA vo svete tepelných terapiou. Určený pre vrchnú oblasť krčnej chrbtice, ramien a chrbta.

Svojim špeciálnym tvarom dokonale sedia v oblasti ramien, krku a vďaka stredovej časti tiež v tylový oblasti hlavy.

Jednorazový rašelinový zábal je opatrený perforáciou, ktorá poskytuje možnosť tvar zábalu prispôsobiť podľa invidiuálních potrieb klienta. Poskytuje príjemné teplo a rýchly účinok od bolesti. Vhodný pri bolestiach krčnej chrbtice alebo napríklad pri preležaniu, zablokovanom krku, či privrznutia nervu a pod. Uvoľňuje svalové napätie.

Šetrnejšia varianta rašelinového zábalu. Vďaka umiestneniu 3 - 4 mm vrstvy rašelinovej zmesi medzi fóliu a netkanou textíliou, ktorá je prestupná účinným látkam, sa stáva šetrnejšia k prírodným zdrojom. Prírodné prímesi zabraňujú väčším únikom vody zo zábalu a tým taktiež výraznejšiemu znečisteniu pacienta.

Neoddeliteľnou súčasťou tepelnej terapie sú rašelinové nosiče tepla, ktoré sa nahrejú na cca 60 ° C (v špeciálnej Ohrevový vani) a celou plochou priloží na JRZ umiestnený na postihnutom mieste pacienta po dobu 15 - 20 min. (Pokiaľ lekár neodporučí inak).

Výrobok sa používa JEDNORÁZOVO! Jednorázový rašelinový zábal o izbovej teplote sa prikladá vždy priepustnou vrstvou (netkanou textíliou) na pacienta a na nepriepustnú stranu (PE fólia) zábalu priložíme ohriaty nosič tepla, ktorý na začiatku postupne prehrieva jednorazový rašelinový zábal (postupným uvoľňovaním tepla cez JRZ sa zabráni tepelnému šoku) a ďalej udržuje požadovanú teplotu obkladu po celú dobu aplikácie. Netkaná textília, ako priepustná vrstva, nebráni priamemu kontaktu peloidu s telom. Účinnosť humínových látok je identická s klasickým rašelinovým zábalom. Po ukončení procedúry postačí pacienta utrieť mokrou utierkou.

JRZ o rozmere 27,5 x 37 cm.
Výrobok je klasifikovaný ako zdravotnícka pomôcka triedy I.

Účinky rašeliny:

termofyzikálne - jedným z hlavných efektov rašeliny je jej tepelný efekt, kedy teplo získané jej ohrevom, sa šíri žiarením, prevodom a vedením. V porovnaní s tepelnou kapacitou vody je tepelná zotrvačnosť rašeliny 5,15 x dlhší, čo podporuje výrazný hlboko pôsobiaci tepelný efekt peloidu s lokálnou hyperémiou organizmu ako komplexný reflexná reakcia.
biochemické - súčasťou rašeliny sú tiež produkty humifikačného procesu (huminové kyseliny), ktoré sa pri priamej aplikácii stávajú súčasťou komplexného pôsobenia peloidu.


POZOR!
Pri vniknutí rašelinové zmesi do očí, vypláchnite oči prúdom čistej vody.

Skladovanie a trvanlivosť:
Výrobok skladujte v uzavretom / zatavenom skupinovom balení (PE sáčok) pri teplote +5 až + 25 ° C, v priestoroch bez priameho slnečného svetla. Použiteľnosť / exspirácia je 1 rok od dátumu výroby (vyznačenom na obale / kartónu). Po otvorení skupinového balenia spotrebujte výrobky do 5 dní. Skupinové balenie zabezpečte proti vysychaniu nespotrebovaných výrobkov.

Kategórie tovarov

Filtre

Prečo nakupovať u nás?

  Doprava ZADARMO od 230 €

  Priamo od výrobca

  Maximálna expirácia

  Inštitúciám na faktúru

  Darčeky k objednávkam

Kontakty

ŠTĚPAŘ s.r.o.

Střítežská 570
Polička 572 01
Česká republika

IČO: 07371594 
DIČ: CZ07371594 


   +420 461 724 460​

   info@stepar.sk

30 rokov na trhu

Mnoho rokov skúseností z odboru.

Nákup na faktúru

Pre štátne inštitúcie a stálych zákazníkov

Doprava zdarma

Pre objednávky nad 230 €

Všetko skladom

Odesíláme obratom

Maximálná expiracia

Najdlhšia možná doba expirácie u lekárničiek

Ctíme legislatívu

Naše produkty spĺňajú potrebnú legislatívu.