Poradíme Vám:     be6dd19d5713db197074145991b91e74.svg +420 461 724 460      efe48043b83ff6db45363a7c5d3e7702.svg info@stepar.sk

Rašelinový nosič tepla - 15x40 cm

Rašelinový nosič tepla 15 x 40 cm slúži na opakované použitie pri tepelnej terapii. Liečivá rašelina uvoľňuje svaly a zlepšuje prekrvenie.

Cena za 1 ks s DPH: 9,00 €
Cena za 1 ks bez DPH: 7,50 €
Skladom
Expedičná doba: do 24 hodín
Výrobca: TORF TORF
Kód produktu: 9004
EAN: 4027892600176
Záruka: 24 mesiacov
Popis

Rašelinový nosič tepla - 15x40 cm

Rašelinový nosič tepla 15 x 40 cm slúži na opakované použitie pri tepelnej terapii. Liečivá rašelina uvoľňuje svaly a zlepšuje prekrvenie.

Rašelinový nosič tepla (RNT) sa nahrieva prostredníctvom ohrevový vane, vo vodnom kúpeli (podľa pokynov výrobcu Ohrevový vane). Je neoddeliteľnou súčasťou pri aplikácii jednorazových rašelinových zábalov.
Rašelinový nosič tepla je vyrobený z príjemného mäkčeného materiálu, ktorý odoláva aj teplotám okolo 70 ° C, okraje sú opatrené rozšíreným zvarom, ktorý znemožňuje prípadný únik hmoty. Špeciálny povrch zaručuje úplnú čistotu a hygienu.

Pre zvýšenie modulovateľnosť nosičov sú plnené rašelinovou hmotou hustej konzistencie.
RNT sú vyrábané v 3 rozmeroch zodpovedajúcich veľkosti jednorazových zábalov.

Nosiče tepla možno využiť aj bez jednorazových rašelinových zábalov ako napr. Lavatherm a iné tepelné rúška k predhriatie pacienta.

Návod na použitie:
Rašelinový nosič tepla (RNT) ohrievame prostredníctvom Ohrevový vane, vo vodnom kúpeli (podľa pokynov výrobcu Ohrevový vane). Pokiaľ má byť RNT použitý ako tepelné médium, odporúčame nahriať vo vodnom kúpeli na teplotu 55 ° - 65 ° C. Konštantná teplota vody pri ohreve by nemala prekročiť 70 ° C. Doba potrebná k nahriatie nosiča je 25 - 50 minút, podľa veľkosti nosiča. Potom je RNT pripravený na použitie. Pre opätovné použitie nosiča ho vložte späť do vodného kúpeľa minimálne na dobu 5 - 7 minút.

Čo môžem urobiť pre to, aby rašelinový nosič tepla (RNT) slúžil čo najdlhšie? Dodržujte a dbajte na tieto zásady:

  • Mokré, nahriate RNT nenechávajte nikdy odložené na miestach, ktoré sú vystavené priamemu slnku. Ani cez sklo, teda napr. Na oknách a iných podobných plochách.
  • RNT nepoužívajte v priestoroch s touto kombináciou faktorov - nadmerné teplo, vysoká vlhkosť a koncentrácia chlóru (napríklad bazény).
  • RNT nevystavujte teplotám vyšším ako 70 ° C. A to ani krátkodobo, napríklad z dôvodu úspory času.
  • RNT zároveň nenechávajte dlhodobo v teplote nad 60 ° C, nenechávajte nosiče odložené v teplej vodnom kúpeli, napríklad cez noc.
  • RNT nikdy neohrievajte v rúre alebo na grile. Zabránite tak okrem iného aj zbytočnému spečenie výrobku, ktoré nemôže byť v žiadnom prípade uznané ako dôvod k reklamácii nosiča tepla v prospech zákazníka.
  • Nosiče tepla zároveň nie sú určené na vkladanie do mraziacich boxov. Vplyv príliš nízke teploty významne znižuje kvalitu plastu a celkovú dobu životnosti RNT.
  • Na čistenie RNT nepoužívajte dezinfekčných prostriedkov na alkoholovej báze.
  • Neodkladajte a neskladujte RNT na podklade z PVC bez obsahu měkčidel alebo iných PVC tvrdších vlastností. Zvyšujete tým totiž rýchlosť prirodzené degradácie plastu.
  • Majte na pamäti, že nedbalé a nesprávne zaobchádzanie užívateľov pracujúcich s RNT či svojvoľné zmeny v postupe práce s nimi sú významnou veličinou, ktorá znižuje životnosť výrobku. Pred používaním vychádzajte z návodov a odporúčaných postupov. Pri nahrievanie a manipulácii s RNT dbajte pokynov uvedených v návode na použitie, ktoré sú pre Vás zrozumiteľne spísané na základe dlhoročných skúseností a testov výrobcu. Veľmi často dochádza k degradácii RNT vplyvom chybného zaobchádzania užívateľov, či už z dôvodu relatívnej a zdanlivé úspory času alebo ľudskej snahy obísť odporúčaný postup.

 

POZOR! Nevariť!
Poskytovateľ ručí za neprekročenie teploty ohriateho nosiča pri jeho aplikácii na pacienta.
Doba aplikácie 25 - 50 min. podľa odporúčania lekára.
Vďaka špeciálnemu materiálu a dvojitým svárom opakovateľne použiteľný.

POZOR!
Pri vniknutí náplne do oka vypláchnuť studenou vodou. Podráždenie pokožky nie je známe.
Neohrieva v rúre alebo na grile, nevkladať do mraziaceho boxu. Nevariť!
V prípade poškodenia sa nesmie RNT ďalej ohrievať.
Výrobok môže byť odstránený s bežným odpadom.

Skladovanie a trvanlivosť:
Výrobok skladujte pri teplote +5 až + 25 ° C, v priestoroch bez priameho slnečného svetla.
Doba použiteľnosti je garantovaná na cca 300 cyklov (nahriatie) či na min. 6 mesiacov správneho používania podľa návodu na použitie. Pri dlhodobom používaní dochádza k postupnému vysúšaniu rašelinové náplne, ktorá môže stvrdnúť a stratiť svoje tepelné vlastnosti a k ??postupnej degradácii PVC obalu, ktorý môže prasknúť.

Kategórie tovarov

Filtre

Prečo nakupovať u nás?

  Doprava ZADARMO od 230 €

  Priamo od výrobca

  Maximálna expirácia

  Inštitúciám na faktúru

  Darčeky k objednávkam

Kontakty

ŠTĚPAŘ s.r.o.

Střítežská 570
Polička 572 01
Česká republika

IČO: 07371594 
DIČ: CZ07371594 


   +420 461 724 460​

   info@stepar.sk

30 rokov na trhu

Mnoho rokov skúseností z odboru.

Nákup na faktúru

Pre štátne inštitúcie a stálych zákazníkov

Doprava zdarma

Pre objednávky nad 230 €

Všetko skladom

Odesíláme obratom

Maximálná expiracia

Najdlhšia možná doba expirácie u lekárničiek

Ctíme legislatívu

Naše produkty spĺňajú potrebnú legislatívu.